Національне надбання України

"Науково-дослідний комплекс апаратури для вивчення штучних небесних тіл ближнього космосу астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка"

включено до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.10.2008 № 1345-р.

Виконання робіт зі збереження та забезпечення належного функціонування наукового об'єкта, що становить національне надбання проводяться згідно договору з МОН № Н/148-2009 від 3.04.2009 р., науковий керівник теми д.ф.-м.н., ст.н.с. Новосядлий Б.С., виконавці - колектив відділу практичної астрономії та фізики ближнього космосу.

До складу наукового об'єкта входять:

 

Станція лазерної локації супутників "Львів-1831" Апаратура для фотополяриметрії супутників Блок апаратури для позиційних спостережень

Використання об'єкта:

Науково-дослідний комплекс апаратури призначений для проведення віддалемірних, фотометричних, поляриметричних та позиційних спостережень штучних супутників Землі. В Україні він єдиний може здійснювати синхронні спостереження супутників переліченими методами з високою точністю: до 100 мм похибки у відстані, до 0m.01 - у фотометричній величині, до 1" - у положенні в екваторіальній системі координат. На об'єкті проводяться дослідження за міжнародними та національними програмами: